Održan 26. Dečiji maraton u Zoološkom vrtu grada Beograda

Juče su se predškolci okupili u Zološkom vrtu grada Beograda povodom „Dečijeg maratona“.

Dečiji maraton se održava već 26 godina i za to vreme učestvovalo je 415.000 dece predškolskog uzrasta. Među njima se nalaze i deca sa invaliditetom.

Najbrži predškolci glavnog grada učestvovali su u trkama na 230 metara.
Po vrtićima je bilo kvalifikivano 15.000 predškolaca, a 150 pobednika je bilo podeljeno u 12 kvalifikacionih trka.
Nakon toga, 12 najboljih su učestovali u velikom finalu.

Ove godine je bilo dva pobednika i time su se nadmašile sve prethodne.

Tadija Marković iz vrtića „Dragan Laković“ je srušio dosadašnji rekord staze „oko slonare“ za samo jednu sekudnu.
Šestogodišnjaka je to postavilo u ulogu favorita. U finalnoj trci nije uspeo da se domogne prvog, ali je zauzeo 4. mesto.

Trećeplasirani je Strahinja Ilić, a drugoplasirani Uglješa Ramač.

Anđelija Jović iz „Dečijeg Gaja“ je u kvalifikacionoj trci sa 37 sekundi postavila rekord za devojčice i obeležila drugi put u istoriji „Dečijeg maratona“ da devojčica bude ukupni pobednik na ovom takmičenju.

Poslednje plasirano mesto u finalu zauzela je jos jedna devojčica, Andrijana Vorkapić, i osvojila titulu „Super puža“.

Sponzori su se postarali za bezbednost mališana i obezbedili poklone za decu, a za pobednika bicikl.

Ukoliko ne želiš da propustiš novosti, prijavi se na naš newsletter!