LIFESTYLE     29.11.2016.

Dodeljene prestižne nagrade „Braća Karić“ u prepunom Narodnom pozorištu

3-2-1

Prestižna Nagrada „Braća Karić“ koju Karić fondacija već 19 godina dodeljuje znamenitim ličnostima koje su svojim radom, inovacijama i ličnim zalaganjem zadužile čovečanstvo svečano je dodeljena u ponedeljak, 28. novembra, na Velikoj sceni Narodnog pozorišta u Beogradu.

Svečanoj dodeli prisustvali su predstavnici diplomatskog kora, brojne ličnosti iz javnog života Srbije među kojima su bivši košarkaš Zvezde Igor Rakočević, Srđan Đoković, Radoš Bajić, Aleksandar i Katarina Karađorđević…

nagrade-karic

Koliko je prestižna ova tradicionalna nagrada, za koju svake godine vlada veliko interesovanje javnosti, svedoče samo neka od blistavih imena eminentnih laureata: Danilo Bata Stojković, Emir Kusturica, Novak Đoković, Nikita Mihalkov, Ivana Žigon, Jovan Ćirilov, Vlade Divac, Martin Luter King III, Petar Handke, Patrijarh srpski Gospodin Pavle, Patrijarh srpski Gospodin Irinej, Patrijarh moskovski i cele Rusije Aleksej II, Jevgenij Primakov, Vladimir Vladimirovič Putin i mnoga druga istaknuta imena.

nagrade-karic-voditelji

Prisutne je u ime porodice pozdravila osnivač i počasna predsednica Karić fondacije Milanka Karić.

Ovogodišnji laureati su:

  • Rade Šerbedžija – za kulturu i umetnost
  • Zoran Janković – ekonomija i privreda
  • Brent Sadler (Brent Sadler) – novinarstvo, publicistika i izdavaštvo
  • Đorđe Ogrizović – naučni i istraživački rad
  • Jovan Milić – humanitarne aktivnosti
  • Osvajači medalja na olimpijskim i paraolimpijskim igrama 2016. godine u Riju de Žaneiru – sport:
    – Vaterpolo reprezentacija Srbije – zlatna medalja

    – Davor Štefanek, rvanje – zlatna medalja

    – Ženska odbojkaška reprezentacija – srebrna medalja

    – Tijana Bogdanović, tekvondo – srebrna medalja

    – Marko Tomićević i Milenko Zorić, kajak – srebrna medalja

    – Muška košarkaška reprezentacija – srebrna medalja

    – Ivana Španović, atletika – bronzana medalja

    – Ženska košarkaška reprezentacija – bronzana medalja

    – Laslo Šuranji, streljaštvo – zlatna i bronzana medalja

    – Borislava Perić Ranković, stoni tenis – zlatna i srebrna medalja

    – Željko Dimitrijević, čunj – zlatna medalja

    – Nata Matić, stoni tenis – srebrna i bronzana medalja

    – Miloš Mitić, čunj – srebrna medalja

    – Mitar Palikuća, stoni tenis – bronzana medalja

    – Nemanja Dimitrijević, koplje – bronzana medalja

Ukoliko ne želiš da propustiš novosti, prijavi se na naš newsletter!
PROČITAJ JOŠ